Geri

Deneme Kulübü

Sevgili öğrenciler, Profen Akademi ailesi olarak sizlere denemenin öğrenci başarısı üzerindeki etkisine değinmek istiyoruz. Gerek YKS gerekse de LGS hazırlık döneminde bir öğrencinin başarısının en somut verisi şüphesiz denemelerdir. Bir öğrencinin yıl içinde girmesi gereken deneme sayısı 60-90 arası olmalıdır. Bu denemelere öğrencinin kendi başına çözdüğü denemeler dahil değildir. Ülkemizde sınav hazırlık aşamasında yayıncılık anlayışına bağlı olarak onlarca yayının denemesi mevcut. Bunun içinde kurumsal denemelerle birlikte Türkiye geneli değerlendirilen veya büyük bir kitle içinde başarı sıralamanızı gösteren denemeler de mevcuttur. Profen Akademi olarak bizler her bir öğrencimize sınav hazırlık sürecinde ÖSYM sorularıyla uyumlu ve nitelikli denemelere girmesini arzu etmekteyiz. Yayın çeşitliliğinin fazlalığı hem farklı soru tiplerini görmesi sağlamakta hem de bu alanda beceri ve başarısını artırmaktadır. Tek çeşit yayın kullanan bir kurumu tercih ettiyseniz ek olarak mutlaka bir deneme kulübüne kayıt olmalısınız. Bununla beraber girdiğiniz denemelerde mutlaka deneme analizini yaptırmalısınız. Analizi yapılmayan bir denemenin gelişiminize pek de faydası olmayacaktır.

Deneme analizlerini yaparken dikkat etmemiz gereken önemli noktalar var. Dönem başında girdiğiniz denemelerde henüz işlemeyen ve çalışmadığınız konular bulunacağından elde ettiğimiz netler ister istemez sene sonuna göre daha düşük çıkacaktır. Analizi yaparken bu durumu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Aynı şekilde girdiğimiz denemelerin zorluk ve kolaylığı da netlerimizi değerlendirirken bize referans kaynağı olmalıdır.

Denemelerden alacağımız en büyük fayda ise çok fazla soru çeşidi görüp boş ve yanlış sorularımızı çözdürmek olacaktır. Unutmayın ki denemelerde asıl amaç, neyi yapabildiğimizi görmenin yanında neyi yapamadığımızı görmek ve bu konuların üzerine gitmektir. Deneme çözerken bizi etkileyen faktörlerden biri de mekândır. Ortamına uygun bir mekânda denemelere girmek hem sizi gerçek sınavının yapılacağı mekânlara hazırlar hem de performansınızı olumlu yönde etkiler. Profen Akademi olarak bizler son yıllarda öğrenciler arasında yaygınlaşan farklı bir kurum ya da ortamda denemeye girme alışkanlığını. “Deneme Kulübü” çatısı altında tüm öğrencilerin istifadesine sunmaktayız. Her hafta Türkiye geneli kurumsal denemeler öğrencilerin imkanlarına sunmaktayız. Farklı sayı ve seçenekteki deneme paketlerinden kendinize en uygun paketi tercih edebilirsiniz. Geniş ve ferah kütüphane ortamında gireceğiniz her bir denemenin gerçek bir sınav ortamında gireceğiniz bir denemeyi andırmayacağı kurumumuza daha detaylı bilgi almak üzere her öğrencimizi kurumumuza bekliyoruz.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DENEME KULÜBÜ BAŞVURU