Geri

Batıkent Ayt Kursu

Batıkent Ayt Kursu

Batıkent Ayt kursu öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanırken özel olarak eğitim almalarını sağlayan kurslardır. Dershanede verilir ve üniversite sınavında çıkabilecek konular üzerine yoğunlaşırlar. Ayt sınavına giren öğrenciler 4 senelik üniversite kazanmaya hak kazanırlar.

Üniversite sınavı artık iki oturumdan oluşuyor. İlk oturum Tyt sınavıdır ve ikinci oturum da Ayt sınavıdır. Üniversite hayaliyle mezun olan genç insanlar tüm sene boyunca sıkı çalışarak bu sınavlara hazırlanırlar. Bazen okullarda aldıkları eğitim bu sınavları kazanmak için yeterli olmayabilir. Özel kurslar hem okulda aldıkları eğitimi pekiştirmek hem de az kişilik sınıflar sayesinde daha iyi bir eğitim almayı sağlar.

Yapılan sınavlar da öğrencilerin sınav stresini bir nebze olsun azaltırlar.

Ayt Matematik Kursu

Ayt kurslarının öğrenciler için avantajı diledikleri ders için katılım sağlanabilmesidir. Matematik alanı en çok tercih edilen sınıflardan biridir. Batıkent Ayt kursu araştırmaları yaptığınız zaman karşınıza pek çok seçenek çıkar fakat önemli olan uygun fiyata kaliteli eğitim verilmesidir.

Ayt kısaltmasının açılımı Alan Yeterlilik Testi’dir. Lise okuyan öğrenciler ikinci sınıfa geçtiklerinde ilgi duydukları alanı seçerler. Bu alanlar sözel, sayısal, eşit ağırlık olarak adlandırılır. Ayt oturumunda alanınızla ilgili soruları çözersiniz. Böylece alanınız sayesinde 4 senelik ilgili üniversitelerde okuma şansı elde edersiniz.

Sınav 180 dakika boyunca sürer ve öğrencilerden tüm soruları yanıtlaması istenir. Ayt puanı üniversite kazanmak için elde etmeniz gereken puanın %60’ını oluşturur.

Ayt Dil Kursları

Yabancı dil alanında lise okuyan öğrenciler alan sorularını çözebilmek için Ayt kurslarından faydalanabilirler. Batıkent Ayt kursu her alan için sınıflara sahip olan dershaneleriyle kalabalık bir yerdir.

Okulda yeterli eğitimi alamayan öğrenciler bu kurslar sayesinde sınavlara daha tedarikli olarak giriş yaparlar. Sınıfların kişi sayısının az olması da öğretmen öğrenci ilişkilerini olumlu yönde etkiler.

Üniversite sınavı için bir öğrencinin yapması gereken en önemli husus sınavda çıkabilecek konuların arasından eksik kaldığını tamamlamaktır. Ayt kursları öğrenciye bunu sağlar.

Başarılı öğretmen kadrosu ve eşitlikçi eğitimi ile www.profenakademi.com öğrenciler için doğru programı hazırlar ve onlara bir gelecek kazandırır.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DENEME KULÜBÜ BAŞVURU